A filmklubok többsége nyári szünetet tart, viszont lesz a héten két olyan nagyszabású filmes esemény is, amelyeknek érdemes böngészni a kínálatában. A Kínai Filmnapok és a Budapest Pride Filmfesztivál izgalmas és ritkán látható filmeket hoznak el nekünk. Nincs is más dolgunk, mint összeállítani egy jó kis heti programot, hiszen egy hűs moziterem a legjobb hely ebben a kánikulában. Vagy egy kertmozi.
Kína közelről – Kínai Filmnapok az Urániában
Július 3-án és 4-én kortárs kínai filmeket nézhettek az Urániában a Kína közelről című eseményen, amelyet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szervez. A stílust és a műfajt tekintve is sokszínű a kínálat, hiszen lesz többek között kalandfilm (A hegy körül), vígjáték (Igen, akarom), de még animációs film (A majomkirály – Nagy felfordulás az égi palotában) is. Ha kíváncsiak vagytok az elmúlt évek kínai filmművészetére, mindenképpen éljetek a lehetőséggel, hiszen a fesztiválokon kívül nemigen van rá mód, hogy ezeket a műveket megnézzétek. A filmeket eredeti nyelven, angol felirattal és magyar szinkrontolmácsolással vetítik. Ráadásul a vetítések ingyenesek!
17. Budapest Pride Filmfesztivál
Ezen a héten rendezik meg a Leszbikus, Meleg, Biszexuális, Transznemű és Queer (LMBTQ) Film- és Kulturális Fesztivált. A filmvetítések helyszínei: a Kino és az Odeon Lloyd mozik. A filmes kínálatban olyan műveket láthattok, mint például a Pride című szerb film, amely közönségdíjat nyert a Berlinalén, vagy mint a Vége című, már sok fesztivált megjárt amerikai dokumentumfilm. A programban egyébként a világ minden tájáról szerepelnek filmek, Dél-Afrikától az USA-n át egészen Iránig. Az egy hétig tartó programsorozaton a mozin kívül lesznek koncertek, színházi előadások és műhelybeszélgetések is. A felvonulást 7-én rendezik meg.
július 2. (hétfő)
Holdudvar kertmozi este 9-től! Ma a Valaki más élete című francia filmet nézhetitek meg. A főszerepekben Juliette Binoche és Mathieu Kassovitz. A filmet eredeti nyelven, magyar és angol felirattal vetítik.
július 4. (szerda)
Este 7-től A hullaégető című 1968-as filmet vetítik a Godot filmklubban. A helyszín továbbra is a Moha Kávézó és Galéria.
július 5. (csütörtök)
És egy igazi klasszikus, szintén a Godot filmklubban nézhetitek meg Hitchcock Az ember, aki túl sokat tudott című thrillerét.