DéVéDé
, , , , ,

Eredeti történetek hiányában mostanában a hollywoodi rendezők remake-ek készítésével töltik idejüket. Az esetek többségében ez bizony egyet jelent a maradandó károsodással, ha szerencsénk van, a végeredmény legalább nem éri el a fájdalomküszöbünket. A Kellékfeleség esetében egész jól jártunk: két óra felhőtlen szórakozás a díja annak, aki képes nem felidézni A kaktusz virága klasszikus jeleneteit. A nyár közepén megjelent Kellékfeleség DVD-t most betehetjük a polcra, egyenesen A kaktusz virága mellé.

A film

Én sajnos nem vagyok annyira szerencsés, láttam az eredetit, sőt, gyakran idézem A kaktusz virágát a táncparketten. Walther Matthau, Ingrid Bergman és az akkoriban debütáló Goldie Hawn a romkomok egyik alapdarabjában igencsak magasra tette a lécet. Nem is ugrotta volna meg Timothy Dowling forgatókönyvíró, ha ragaszkodik az eredeti sztorihoz, így azonban, hogy életképesen helyezte át a történetet napjainkba, megspékelte egy kis nyaralós fordulattal, bedobott egy-két új poént, a végeredmény nem lett reménytelen. Sőt, egész kellemesre sikerült. Részemről ugyan elég nehéz volt megbarátkozni a Aniston-Sandler párossal (Ok, ok, Sandler a producer, nyilván ő mondja meg, ki lesz a főszereplő, na de ő és Jennifer Aniston? Vagy ez csak nekem fura?), ettől eltekintve azonban nem lehet panasz a szereplőgárdára sem, Aniston például önmagán túlmutatóan jól alakít.

A alaphelyzet azonos az eredetivel. Danny (Adam Sandler), a megrögzött agglegény karikagyűrűvel jár csajozni. Amikor azonban megtalálja álmai nőjét (Brooklyn Decker), meg kell szabadulnia nem létező feleségétől. Megkéri asszisztensnőjét, Katherine-t (Jennifer Aniston), hogy játssza végig a válási hercehurcát. A hazugságok tengeréből egyenes út vezet Hawaiira, ahol a családi nyaralást Katherine középiskolai riválisának (Nicole Kidman) betoppanása is bonyolítja.

Jó kis helyzet, igazi poéngyár. A csapat egész ügyesen használja ki a sztoriban rejlő lehetőségeket, különösen Nicole Kidmant öröm látni egy ilyen önirónikus szerepben. A poénok, többségükben, egész jól ülnek, bár egyszerűen nem tudom megérteni, hogy Sandler jóval túl a negyvenen hogy nem képes még mindig lekattanni a fekáliás viccekről. Ez persze abszolút felejthető, nehezen teszem azonban túl magam a film abszolút mélypontján, a lányok borzasztóan kínos riszaversenyén, ahol bizony erősen feszengtem, különösen, hogy A kaktusz virágának egyik legütősebb jelenete volt a táncos rész…

A lemez

Magyar, lengyel és cseh szinkronnal, sőt számos felirattal megnézhetjük a filmet, amihez most több extra is jár. A kedvenc most is a bakiparádé, de kimaradt jelenetekkel, kisfilmekkel és audiokommentárral is kényeztet minket az Intercom.

Kellékfeleség (Just Go with It)
színes, magyarul beszélő, amerikai romantikus vígjáték, 117 perc, 2011

rendező: Dennis Dugan
forgatókönyvíró: Timothy Dowling
zeneszerző: Rupert Gregson-Williams
operatőr: Theo van de Sande
producer: Jack Giarraputo, Adam Sandler

szereplők:
Adam Sandler (Danny)
Jennifer Aniston (Katherine)
Brooklyn Decker (Palmer)
Nick Swardson (Eddie)
Nicole Kidman (Devlin Adams)
Bailee Madison (Maggie)
Kevin Nealon (Adon)
Rachel Dratch (Kirsten Brant)
Minka Kelly (Joanna Damon)

szinkronhang:
Csőre Gábor (Danny magyar hangja)
Kökényessy Ági (Katherine magyar hangja)
Gubás Gabi (Palmer magyar hangja)
Seszták Szabolcs (Eddie magyar hangja)

IMDb
www.sonypictures.com/homevideo/justgowithit/

A DVD megjelenése: 2011.07.13.
Szinkron nyelv: magyar DD 5.1, orosz DD 5.1, lengyel DD 5.1, cseh DD 5.1, angol DD 5.1
Feliratok: magyar, török, szlovén, szlovák, szerb, román, portugál, litván, lengyel, izlandi, horvát, hindi, héber, észt, cseh, bolgár, arab, angol
Extrák: Bakiparádé, A nevetés ragadós, Audiókommentár –Adam Sandler, Nick Swardson és a filmkészítők, ill. Dennis Dugan rendező közreműködésével, Kimaradt jelenetek, Kisfilmek
Ár: 3190 Ft

Tetszett a cikk? Oszd meg!

Szólj hozzánk!

hozzászólás